Şafakta Üç Kez Alessandro Baricco

ISBN:

Published:

Paperback

96 pages


Description

Şafakta Üç Kez  by  Alessandro Baricco

Şafakta Üç Kez by Alessandro Baricco
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 96 pages | ISBN: | 10.79 Mb

Alessandro Baricco, Şafakta Üç Kez’le okurunu bu kez otel lobilerine götürüyor. Üç farklı otel lobisi, üç şafak sökümü, üç kez o âna dek birbirine yabancı iki yalnız ruhun karşılaşması. “Yollarda” olan anlatı kişilerinin bu lobi karşılaşmaları,MoreAlessandro Baricco, Şafakta Üç Kez’le okurunu bu kez otel lobilerine götürüyor.

Üç farklı otel lobisi, üç şafak sökümü, üç kez o âna dek birbirine yabancı iki yalnız ruhun karşılaşması. “Yollarda” olan anlatı kişilerinin bu lobi karşılaşmaları, onlara hayatın hızlı ve sert akışında bir es verdirerek farklı bir zaman düzlemine açılmalarına olanak sağlıyor. Kendi yazgılarını karşılarındaki yabancıya anlatırken içsel bir yolculuğa ve bu yolculuğun beraberinde getirdiği iç hesaplaşmalara tanıklık ediyoruz.İnsanın asla gerçekten değişmediğini, değişmesinin mümkün olmadığını, yedisinde neysen yetmişinde de o olduğunu, değişmek için baştan başlanmayacağını anladım.

O zaman ne için baştan başlanıyor? diye sordu adam. (...) Masa değiştirmek için baştan başlanır, dedi. Yanlış oyuna katılmış olduğumuzu düşünürüz her zaman ve başka bir oyun masasına oturmuş olsak elimizdeki kâğıtlarla kim bilir neler yapabilirdik diye geçiririz aklımızdan.(...) Kâğıtları değiştirmek olanaksız, oyun masasını değiştirmekten başka çare yoktur, dedi.

Adam, Masanızı buldunuz mu? diye sordu. Evet, dedi kadın kendinden emin bir şekilde, iğrenç bir masa, herkes hile yapıyor, para kirli, insanlar beş para etmez, diye ekledi.İşte “masa” değiştirmek zorunda kalan, kendi masalarını arayan insanları anlatıyor Baricco.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Şafakta Üç Kez":


roundbutteseed.com

©2010-2015 | DMCA | Contact us