Phoenix: The Posthumous Papers Of D. H. Lawrence Edward D. McDonald

ISBN: 9780434407347

Published:


Description

Phoenix: The Posthumous Papers Of D. H. Lawrence  by  Edward D. McDonald

Phoenix: The Posthumous Papers Of D. H. Lawrence by Edward D. McDonald
| | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | | ISBN: 9780434407347 | 9.60 Mb

Cinsellik ile güzellik tıpkı yaşam ile bilinç gibi birbirlerinden ayrılamaz... Çağımız erkeği ile kadınının tinsel ayrılığı, sevgi yetilerinin sağlıksızlığı ile körelmişliğidir. Sezgiyle, yalnız sezgiyle bilip tadına varabileceğimiz bütün bir yaşamMore Cinsellik ile güzellik tıpkı yaşam ile bilinç gibi birbirlerinden ayrılamaz... Çağımız erkeği ile kadınının tinsel ayrılığı, sevgi yetilerinin sağlıksızlığı ile körelmişliğidir. Sezgiyle, yalnız sezgiyle bilip tadına varabileceğimiz bütün bir yaşam dünyası vardır.- D.H. LawrenceD.H.Lawrence, yüzyılımızın ilgiyle okunan, değeri, düşünceleri en çok tartışılan büyük yazarlarından biridir.

Yirmi yıllık sanat yaşamı boyunca romancı, öykücü, ozan, düşünür, eleştirmen ve denemeci olarak ürün vermiştir.Lawrenceın denemeleri yazarın ölümünden birkaç yıl sonra Phoenix (Anka) adlı kitapla geniş okur kitlelerine ulaşmış, büyük bir ilgiyle karşılanmış- o günden bugüne İngilterede ve birçok başka ülkede çok sayıda basılmıştır.Lady Chatterleyin Sevgilisi, Gökkuşağı gibi geniş tartışmalara yol açmış romanların yazarı Lawrence, romanlarında olduğu gibi denemelerinde de gelenekçi değer yargılarına, aşınmış ve soyut ülkülere karşı, yaşamın temel kaynaklarını, canlılığı, doğallığı, içtenliği, yapmacıksız sevgiyi savunur.

Tinsel-düşünsel bilinçe karşı, içgüdüsel-sezgisel bilinçi koyar...Akşit Göktürkün çevirisiyle sunduğumuz denemelerin çoğu Phoenixten, birkaçı da değişik derlemelerden alınmıştır. Seçilen denemelerin yaşam ve sanat konularında Lawrenceın temel görüşlerini yansıtması gözetilmiştir.



Enter the sum





Related Archive Books



Related Books


Comments

Comments for "Phoenix: The Posthumous Papers Of D. H. Lawrence":


roundbutteseed.com

©2010-2015 | DMCA | Contact us